مشخصات عکس ویزای شنگن


عکس ویزامو آژانس قبول نمیکنه ، چند دفعه تا حالا عکس ویزا انداختم تا سفارت قبول کرد ، با عکاس سر عکس ویزا حرفم شد ، سر عکس ویزا خیلی اذیت شدم ، اصلا عکاس عکس سفارت نداریم . اینها و امثال این جملات حرف هایی است که بارها از زبان مسافران هنگام اخذ ویزای شینگن شنیده ایم . ما در این مقاله توضیحاتی بصورت نوشتاری و تصویری ارائه خواهیم نمود که هم برای عکاسان محترم وهمچنین برای مسافران گرامی مفید است.

هنگام درخواست ویزای اروپا ، عکس ها از جمله نیازهای حیاتی برای تکمیل درخواست شما هستند. مهم نیست که از کدام نوع ویزا درخواست می کنید ، همیشه لازم است هنگام جمع آوری مدارک دو عکس را به همراه سایر اسناد ارسال کنید.

مشخصات اندازه عکس

اندازه عکس ویزای شنگن

نکات لازم عکس ویزای شنگن

مشخصات عکس برای هر ویزای کوتاه مدت ویزای شینگن عبارتند از:

⦁ دو عکس یکسان بوده و بیشتر از شش ماه از زمان عکاسی نگذشته باشد
⦁ اندازه عکس: 45*35 میلی متر.
⦁ عکس رنگی بدون سیاه و سفید
⦁ سر باید 70-80٪ از عکس را پوشش دهد.
⦁ زمینه رنگی روشن. خاکستری روشن الگوی پیشنهادی نیست.
⦁ متقاضی باید مستقیم به دوربین نگاه کند.
⦁ بیان چهره باید عادی باشد.
⦁ از لباس یا رنگ متناسب با پس زمینه خودداری کنید.

کشورهای شنگن یک قدم جلوتر رفته اند و کلیه نیازهای عکس برای ویزای اروپا را با جزئیات بیان کرده اند.
در ادامه این مقاله ، می توانید کلیه شرایط و مشخصات عکس ویزای شینگن را که به روشنی و واضح بیان شده است ، پیدا کنید.

قالب و اندازه عکس

حداکثر اندازه عکس مجاز برای عکس ویزا
حداکثر اندازه عکس مجاز برای عکس ویزا
حداقل اندازه عکس مجاز برای عکس ویزا
حداقل اندازه عکس مجاز برای عکس ویزا

 

اندازه صحیح عکس ویزای شنگن

اندازه صحیح عکس ویزای شنگناندازه عکس ویزای شینگن ثابت و غیرقابل تغییر است. هر دو عکس باید 35 میلی متر عرض و 45 میلی متر طول داشته باشند. قالب قابل قبول شامل نشان دادن ویژگی های ظاهری چهره فرد متقاضی ، از نوک چانه تا بالای سر ، و هر دو طرف چپ و راست صورت است ، در حالی که صورت در مرکز عکس قرار گرفته است. حدود 70-80٪ بخشی از عکس باید توسط چهره متقاضی پر شود ، با ارتفاع قابل قبول از چهره 32-36 میلی متر ، فراموش نمی شود که به طور کامل سر متقاضی ، از جمله مدل مو را نشان داد.
کلیه عکسهای ارسال شده در اندازه های مختلف غیر از اندازه عکس ویزا اروپا ممکن است باعث رد درخواست ویزای شینگن شود.

تمرکز و کنتراست

کنتراست عکس ویزای شنگن

فرم مجاز برای نشان دادن چهره متقاضی در عکس ، دارای کنتراست شدید است. از داشتن عکسی که خیلی مبهم است ، خیلی روشن یا با کنتراست ضعیف است خودداری کنید

روشنایی

روشنایی عکس ویزای شنگن

روشنایی پذیرفته شده در عکس وقتی است که به طور یکنواخت در تمام صورت پخش شود. پرهیز از بازتاب ، سایه ها و چشم های قرمز کاملاً حیاتی است.

پیش زمینه عکس

پیش زمینه عکس ویزای شنگن

از داشتن یک پس زمینه عکس رنگارنگ ، الگوی یا سایه دار خودداری کنید ، زیرا فرم قابل قبول یک رنگ خاکستری ، یک رنگ خنثی و بی نقص است ، پس زمینه ای روشن و دارای کنتراست مورد نیاز به صورت و مو.

کیفیت عکس

کیفیت عکس ویزای شنگن

توجه داشته باشید که عکس باید به عنوان تنها فرم پذیرفته شده در کاغذ با کیفیت بالا و وضوح چاپ حداقل 600 dpi چاپ شود. لحن پوست متقاضی باید طبیعی باشد در حالی که تمام عکس باید خنثی باشد و از ایجاد لکه ها و لایه ها جلوگیری کند.

حالت سر ، چهره و صورت

حالت سر و صورت عکس ویزای شنگن

از نگه داشتن سر خود به حالت چرخانده یا زاویه یا باز کردن دهان خودداری کنید. تنها صورت پذیرفته شده برای نمایش ، نگه داشتن نگاهی خنثی با چشم هایی است که مستقیماً روی دوربین متمرکز شده و دهان بسته شده است.

چشم و خط بینایی

چشم و خط بینایی در عکس ویزای شنگن

هنگامی که برای عکاسی روبروی دوربین قرار می گیریم ، تمرکز چشم های خود در دوربین یا بستن آنها یا قرار دادن موهایتان روی چشم غیرقابل پذیرش برای سفارتخانه و یا کارگزار می باشد، زیرا روش پذیرفته شده قرار گرفتن با نگاه کاملاً مستقیم به دوربین ، با چشمان کاملاً باز است.

عینک

عینک در عکس ویزای شنگن

هنگام نمایش ، از قرار دادن عینک آفتابی ، عینک دودی تیره ، عینکی که دارای قاب هایی است که چشم شما را پوشانده است ، خودداری کنید و به همین ترتیب از بازتاب فلش خودداری کنید. تنها عکس پذیرفته شده با عینک طبی زمانی است که چشمان فرد متقاضی کاملاً قابل مشاهده باشد و از قاب عینک پوشیده نشود.

روسری

روسری در عکس ویزای شنگن

از قرارگرفتن با کلاه ، سر لباسهایی که صورت شما را پوشانده است ، خودداری کنید زیرا هیچ یک از آنها مجاز نیست. تنها استثناء در مورد لباس های مذهبی است و حتی در این صورت باید از نوک تحتانی چانه تا پیشانی نیز صورت به وضوح دیده شود.

عکس کودکان و نوزادان

تمام قواعد عکس بیومتریک برای بزرگ‌سالان برای کودکان بالای ۶ سال رعایت می‌شود با این تفاوت که کودکان زیر ۶ سال نیازی نیست لزوماً به دوربین نگاه کنند و عکس بیومتریک با چشمان بسته نوزادان کمتر از یک سال نیز قابل‌قبول است. می‌توان کودک را با دست ثابت نگه داشت اما دست نباید در تصویر مشخص باشد. همچنین وجود هرگونه اسباب‌بازی در عکس نیز موردقبول نیست.

عکس نوزاد برای ویزای شنگن

آیا نیازهای عکس یکسان برای همه کشورهای شنگن است؟
بله ، شرایط و مشخصات عکس ویزا برای هر یک از اعضای منطقه شینگن یکسان است: اتریش ، بلژیک ، جمهوری چک ، دانمارک ، استونی ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، یونان ، مجارستان ، ایسلند ، ایتالیا ، لتونی ، لیختن اشتاین ، لیتوانی ، لوکزامبورگ ، مالت ، هلند ، نروژ ، لهستان ، پرتغال ، اسلواکی ، اسلوونی ، اسپانیا ، سوئد و سوئیس.

جهت دریافت ویزا حتما با آژانس های هواپپیمایی معتبر و زیر نظر وزارت گردشگری مشاوره فرمایید.

لذت سفر با آداک سفر


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *