10مقصد مهاجرتی غیرقانونی معروف درجهان


10مقصد  مهاجرتی غیرقانونی  معروف درجهان

کانادا
برآوردها نشان می‌دهد که حدود ۳۵ تا ۱۲۰ هزار مهاجر غیرقانونی در کانادا وجود دارد.

فیلیپین
فیلیپین مشهورترین مقصد مهاجرت غیرقانونی برای چینی‌ها است. براساس گزارش‌ها و برآوردهای دولتی حدود ۱۰۰ هزار مهاجر غیرقانونی چینی در فیلیپین به سر می‌برند.

کره جنوبی
کره‌ جنوبی هم به واسطه ثروت و شرایط خاصی که دارد مهاجران غیرقانونی زیادی به این کشور می روند. ۱۲ درصد از جمعیت کره‌ جنوبی را مهاجران غیرقانونی تشکیل می‌دهند.

برزیلیا
با توجه به گشایش‌های اقتصادی که در کشور برزیل صورت گرفته است و همچنین موقعیت جغرافیایی مناسب مرزهای برزیل برای ورود مهاجران غیرقانونی حدود ۷۰۰ هزار نفر مهاجر به این سبک وارد این کشور شده و در آن مشغول به زندگی کردن هستند.

مالزی
مهاجرت به مالزی هم یکی از مقاصد مهاجران غیرقانونی در آسیا است. اخیرا برآورد شده که حدود ۸۰۰ هزار نفر مهاجر غیرقانونی در این کشور زندگی می‌کنند.

آلمان
مهاجرت به آلمان هم بسیار مورد توجه مهاجران غیرقانونی است. فقط از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۳، نرخ رشد مهاجران به آلمان حدود ۳۱ درصد رشد داشته است. آمارها حاکی از وجود ۱۰۰ هزار تا ۱ میلیون نفر مهاجر غیرقانونی در آلمان است و روند ورود مهاجران غیرقانونی مدام در حال افزایش است.

انگلیس
حدود ۱/۴ درصد از جمعیت انگلستان را مهاجران غیرقانونی تشکیل می‌دهند. این مهاجران ۵۵۰ تا ۹۵۰ هزار نفر هستند و تعدادشان در سال‌های اخیر و با وجود پناهجویان سوری و… بسیار بیشتر شده است.

روسیه
روسیه به خاطر وسعت، اقتصاد مطلوب و امتیازات فراوانی که دارد از جمله مناسب‌ترین مکان‌های دنیا برای مهاجرت غیرقانونی از کشورهای آسیایی و اروپایی است. گفته می‌شود که حدود ۱۰ تا ۱۲ میلیون نفر مهاجر غیرقانونی در این کشور زندگی می‌کنند.

هندوستان
هند هم یکی از کشورهایی است که پناهجویان برای شروع زندگی دوباره انتخاب می‌کنند. در کشوری با ۱/۳ هزار میلیارد نفر جمعیت، ده‌ها میلیون نفر مهاجر غیرقانونی زندگی می‌کنند. ۱/۴ میلیون نفر از این مهاجران غیرقانونی از کشور بنگلادش به هند وارد شده‌اند البته آمار دقیقی از ملیت کلیه مهاجران در دست نیست.

آمریکا
آمریکا یکی از معروف‌ترین کشورهای دنیا در ورود مهاجران غیرقانونی است. تا آنجا که ۲۰ درصد از جمعیت این کشور را مهاجران غیرقانونی تشکیل می‌دهند. امروزه، ۲۵ درصد از آمریکایی‌ها را کسانی تشکیل می‌دهند که والدینشان مهاجران غیرقانونی بوده‌اند. حدود ۱۰/۹ میلیون نفر مهاجر غیرقانونی در کشور آمریکا زندگی می‌کنند. فرزندان مهاجران غیرقانونی به واسطه تولد در کشور آمریکا، شهروندی آمریکایی می‌شوند و به نظر می‌رسد که تنوع نژادی در این کشور به واسطه همین موضوع مهاجرت بسیار متنوع است. حداقل ۸ درصد نوزادان آمریکایی، والدینی دارند که آمریکایی نیستند.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *