ویزای اربعین 98


ویزای اربعین 98

چند سالیست که در مراسم پیاده روی اربعین خیل زیادی از هموطنانمان رهسپار کربلا و نجف میشوند. در این مقاله هر آنچه که در مورد ویزای اربعین یکی از ملزومات شرکت در این مراسم مورد نیاز باشد را بررسی خواهیم کرد.

مجوز بند پ

مهمترین نکته در مورد دریافت ویزای اربعین این است که تنها سازمان حج و زیارت و آژانسهای دارای مجوز بند پ میتوانند ویزای اربعین را صادر کنند. آژانس آداک سفر پایا یکی از آژانسهایی است که موفق به دریافت این مجوز شده است.

نحوه اخذ ویزای اربعین-How to get Arbaeen visa

در ابتدا باید بدانید که ویزای اربعین به دو صورت انفرادی و گروهی صادر میشود. اگر شما به تنهایی قصد شرکت در راهپیمایی اربعین را دارید باید ویزای انفرادی بگیرید که مدت این نوع ویزا 30 روز است. ولی اگر تصمیم دارید با کاروان به کربلا بروید باید ویزای گروهی(حداقل 5 تا حداکثر 10 نفر) تهیه کنید که 3 ماه اعتبار دارد. در ویزای گروهی کربلا یکی از افراد به عنوان سرگروه در این ثبت‌نام مشخص می‌شود که رابط میان گروه و دفتر مجاز خدمات زیارتی است که پیامک‌های اطلاع‌رسانی نیز برای این فرد ارسال می‌شود.

بعد از تهیه مدارک لازم به سامانه سماح مراجعه کنید و ثبت نام را انجام دهید سپس باید به یکی از دفاتر تحت پوشش سازمان حج و زیارت مراجعه نموده و ثبت نام خود را قطعی نمایند. اگر به اینترنت دسترسی نداشتید میتوانید به سازمان کارگزاری امور زیارتی تهران و یا دفاتر تحت پوشش سازمان حج و زیارت ارائه دهنده خدمات ویزای کربلا مراجعه کنید. ادامه مراحل اخذ ویزا توسط کارگزاری یا آژانس دارای مجوز بند پ انجام خواهد شد.

بعد از ثبت نام در سامانه سماح بر اساس استان محل اقامت زائران یکی از سه مرز مهران، چزابه و یا شلمچه به زائران پیشنهاد داده می‌شود که معمولا نزدیک‌ترین مرز زمینی برای عزیمت به عراق است.

هزینه ویزای اربعین 98-Arbaeen visa fee

قیمت ویزای اربعین به همراه پوشش بیمه 234/875 تومان میباشد.

مدارک لازم ویزای کربلا-Required Documents for Karbala and Arbaeen visa

  • پاسپورت و کپی آن با حداقل 6 ماه اعتبار
  • گواهی و بیمه نامه سلامت و پزشکی
  • شناسنامه و کارت ملی به همراه کپی
  • دو قطعه عکس رنگی۳*۴  با پس زمینه سفید جدید
  • مدارک مربوط به اشتغال

 صدور ویزای کربلا حداکثر 4 روز کاری به طول خواهد انجامید.

 

 


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *