ویزای استرالیا-Australia visa


ویزای استرالیا-Australia visa
کشور استرالیا به دلیل موقعیت های خوبی که برای مهاجران فراهم آورده از جمله شرایط مناسب تحصیلی، کاری و همینطور گردشگری افراد زیاد را به سمت دریافت ویزای این کشور سوق داده است. 

در مهاجرت به استرالیا معیار ویزای استرالیای شما مهارت و توانایی شماست.این مهارت به ویژه از رزومه تحصیلی بیشتر نمایان تر است.

به این صورت که برای اخذ ویزای استرالیا شما پیشینه تحصیلی خود و مهارت های خود را برای آنها ارسال می کنید و آنها هم بر اساس نیاز خود به شما ویزای استرالیا خواهند داد. این روش معمول ترین روش اخذ ویزای استرالیا است.

مدارک ویزا

⁠⁣⁣انواع ویزای کار استرالیا-⁠ Types of Australia Work Visa

اقامت دائم-permanent residency

ویزای کلاس 186 استرالیا

ویزای اقامت دائم با اسپانسر شغلی استرالیا

ویزای کلاس 187 استرالیا

ویزای اقامت دائم با حمایت کارفرما در مناطق «کم‌جمعیت»

ویزای کلاس 189 استرالیا

بهترین حالت ورود به این کشور زیبا ، داشتن ویزای مهارتی استرالیا به صورت مستقل( ویزای کلاس 189 ) میباشد . زیرا دارندگان این نوع ویزا مهاجرت به استرالیا ، با اقامت دائم وارد شده و وابسته به هیچ شخص یا ارگان خاصی نخواهند بود.

اخذ این نوع ویزای استرالیا برای اقامت بهترین و مطمئن ترین روش برای شماست به این دلیل که شما بدون هیچ واسطه ای به طور مستقیم میتوانید ویزای  استرالیا را گرفته و در آن جا اقامت داشته باشید.منتها برای کسب این مورد از ویزای استرالیا شما باید حداقل 60 امتیاز کسب کنید و بدون آن به شما ویزای189 نمیدهند.

ویزای کلاس 190 استرالیا

همه ی ایالت های استرالیا لیست مشاغل مورد نیاز خود را منتشر کرده اند و فرد متقاضی مهاجرت به استرالیا پس از رویت شغل خود در لیست شغلهای ایالت مدنظر ، مدارک خود را به آن ایالت ارسال میکند و منتظر میماند تا آن ایالت آمادگی خود برای اسپانسر شدن فرد را اعلام کند.

همه ی ایالات برنامه های از پیش تعیین شده ای در اختیار متقاضیان قرار میدهند که برای افراد تازه وارد به این کشور بسیار مفید میباشد.

ویزای مهارتی استرالیا با اسپانسر ایالتی(ویزای کلاس 190) مربوط به کسانی است که شرایط کسب 60 امتیاز را به دلیلی ندارند.یا برای آمدن به استرالیا نیازمند یک تقویت کننده مالی در ایالت های آن کشور هستند ولی دلیل عمده کسب نکردن 60 امتیاز برای کسب ویزای استرالیا ست. این موضوع می تواند ناشی از عدم آشنایی کافی با زبان انگلیسی و یا کهولت سن افراد باشد.

اقامت موقت-Temporary residency

ویزای کلاس 400 استرالیا

ویزای کار موقت برای افراد متخصص

ویزای کلاس 476 استرالیا

در ایران ، فارغ التحصیلان رشته های مهندسی دانشگاه تهران و امیر کبیر که از زمان فراغت تحصیلی شان بیش از 2 سال نگذشته باشد میتوانند درخواست خود برای اخذ اقامت موقت ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های خاص را ارسال کنند . در مهاجرت به استرالیا این ویزا نیز ویزای موقت میباشد که پس از 18 ماه اقامت متقاضی و یک سال مشغول به کار بودن میتواند درخواست اقامت دائم را بدهد .

 ویزای کلاس 485 استرالیا

اقامت موقت ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های استرالیا

ویزای کلاس 489 استرالیا

ویزای تخصصی با اسپانسر مناطق کم‌جمعیت و اسپانسر فامیلی ، ویزای موقت یا مشروط میباشد . که این ویزا در مهاجرت به استرالیا که اقامت فرد تا 4 سال را تضمین میکند . شرط صدور این ویزا این است که فرد متقاضی به مدت دوسال در ایالتی که اسپانسر او است اقامت داشته باشد و از این دو سال حداقل یک سالش را مشغول به کار باشد.

پس از انجام این امور ، ویزای دائم برای متقاضی صادر میشود . کشور استرالیا ویزای کلاس 489 را فقط برای 4 سال معتبر می داند.به این معنی که شما می توانید یا دریافت ویزای استرالیا کلاس489 فقط 4 سال در این کشور اقامت داشته باشید و بعد از ان انقضای این ویرا باطل خواهد شد.

ویزای-استرالیا

 

ویزای کلاس 571 استرالیا

این نو ویزا برای دانش آموزان زیر 18 سال میباشد که برای گرفتن مدرک دیپلم به استرالیا مهاجرت میکنند . لازم به ذکر است که متقاضیان این نوع کلاس ، باید از وضعیت مالی خوبی برخوردار باشند تا بتوانند هزینه های تحصیل در استرالیا را پرداخت نمایند .

ویزای توریستی استرالیا-Australia Tourist Visa

در مهاجرت استرالیا گرفتن این ویزا بسیار سخت می باشد .این مسئله برای ایرانیانی که میخواهند ویزای استرالیا را از این طریق کسب کنند بسیار سخت تر است.زیرا باید علاوه بر داشتن ویزای شنگن، از وضعیت کاری و مالی خوبی برخوردار باشند و یا یک نفر را که به عنوان پشتیبان کننده در استرالیا داشته باشند.

ویزای استرالیا

ویزای توریستی خانوادگی استرالیا

یکی از دغدغه هایی که مهاجران ایرانی در استرالیا با آن دست به گریبان هستند ، ملاقات عزیزان خود در این سرزمین زیباست. در این بخش سعی میکنیم در مورد پروسه اخذ ویزای ویزیت برای خانواده درجه اول ، توضیحاتی ارائه کنیم. ویزای Visitorبا ساب کلاس۶۰۰ دارای چهار شاخه اصلیست که با عناوین Sponsored Family ، Tourist stream شناخته میشوند که در این مقال برApproved Destination Status stream ،Business Visitor stream ،stream روی دو شاخه ای که مرتبط با دریافت ویزا برای خانواده و دوستان درجه اول است ، تمرکز خواهیم داشت.

شرایط اخذ ویزای توریستی خانوادگی استرالیا

برای اقدام از طریق tourist Stream آفیسرهای اداره مهاجرت چند شرط اصلی را مد نظر دارند .آفیسر ابتدا باید پاسخ به دوسوال اساسی را داشته باشد :

آیا دلایل کافی برای بازگشت متقاضی به کشور مبدا بعد از اتمام دوره ویزا وجود خواهد داشت

آیا متقاضی از عهده هزینه های خود جهت سفر و اقامت در استرالیا بر خواهد آمد یا خیر

آیا خانواده من این شرایط را خواهند داشت؟

جهت بررسی تمایل متقاضی به بازگشت به کشور مبدا بعد از مدت انقضای ویزا ، آفیسرهای اداره مهاجرت برحسب شرایط فرد و نیز گزارشهای رسیده در مورد شرایط کشور تصمیم میگیرند . نکاتی که معمولا در نظر گرفته میشود از قرار زیر است:

آیا متقاضی شغل ثابت و درارای درآمد مناسب دارد و آیا در برگشت از سفر این شغل را حفظ خواهد کرد؟

املاک و اموال قابل ذکر در کشور مبداشرایط اقتصادی و اجتماعی کشور مبدا – متاسفانه این شرایط در مورد کشور ایران به صورت ریسک بالا طبقه بندی میشود . مخصوصا در مورد شرایط اقتصادی.

آیا فرد متقاضی اقوام درجه اولی در کشور مبدا خواهد داشت در طول سفر به استرالیا که باعث بشود تمایل به بازگشت داشته باشد . در این بررسی تعداد اقوام درجه اول در استرالیا با تعداد این افراد در کشور مبدا مورد مقایسه قرار میگیرد.

آیا مدت زمان ویزای مورد تقاضا با قصد ارائه شده همخوانی دارد . به طور مثال ، درخواست زمان شش ماهه ویزا برای ملاقات خواهر در استرالیا چندان منطقی نیست.خبر بد برای هموطنان پناهنده اینست که سابقه مهاجرتی نزدیکان فرد متقاضی نیز بررسی میشود و در صورت وجود دلایلی دال بر احتمال درخواست پناهندگی و … توسط متقاضی با توجه به سابقه خانواده ، سخت گیری بیشتری بر روی پرونده اعمال خواهد شد.
شرایط برای بررسی مسائل مرتبط با نحوه تامین هزینه های سفر ، بسیار مشخص تر بررسی میشود . امکان اینکه بلیط رفت و برگشت خریداری شود و به عنوان یکی از مدارک ارائه شود وجود خواهد داشت ( در صورت رد شدن ویزا ، معمولا با پرداخت جریمه ، امکان بازگشت این بلیط وجود دارد ) . همچنین ارائه موجودی حساب بانکی در ایران و راه دیگر نیز تاکید دعوت کننده بر تقبل هزینه های متقاضی در استرالیا به همراه ارائه پرینت حساب بانکی یا فیش حقوقی خود و یا همسردر جهت اثبات توانایی مالی دعوت کننده ، خواهد بود.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای استرالیا-Required Documents for Australian Visa

اگر جزء کسانی هستید که می خواهید ویزای استرالیا را دریافت کنید. علاوه بر فرم تقاضای ویزای استرالیا باید مدارک زیر را هم به سفارت استرالیا تحویل دهید. همچنین مدارک فارسی باید تماما به انگلیسی ترجمه رسمی شوند و از هر کدام یک سری کپی در پرونده شما موجود باشد. اصل مدارک شما پس از صدور ویزا، به شما بازگردانده می شود.

  • گذرنامه
  • شناسنامه ایرانی
  • یک قطعه عکس رنگی ۴×۶
  • کارت پایان خدمت یا معافیت از نظام وظیفه برای متقاضیان ۱۸ تا ۵۰ سال
  • ارائه مدارکی جهت مشخص نمودن توانایی مالی شما برای گردشگری در کشور استرلیا ( به طور مثال گردش حساب بانکی در چند ماه اخیر)
  • ارائه مدارکی که نشان دهنده برگشتن شما به کشور است به طور مثال اگر دانشجو هستید گواهی اشتغال به تحصیل، اگر کارمند هستید گواهی اشتغال به کار و اگر کارفرما هستید مجوز کسب خود را باید به سفارت تحویل بدهید.
  • در آخر هم باید مبلغ ۱۳۵ تا ۱۰۰۰ دلار استرالیا جهت صدور ویزا پرداخت کنید، که لازم به ذکر این این مبلغ در صورت رد درخواست شما قابل باز پس گرفتن نمی باشد.

آدرس: سفارت استرالیا در تهران خیابان خالد اسلامبولی (وزرا)، خیابان بیست و سوم، پلاک ۲ قرار دارد.

تلفن تماس سفارت : ۸۸۷۲۴۴۵۶

شماره فکس :  ۸۸۷۱۴۱۲۱

کد پستی : ۱۵۸۷۵-۴۳۳۴

ساعات کاری: روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰

ایمیل : immigration.tehran@dfat.gov.au

وب سایت رسمی:  iran.embassy.gov.au

قبل از مراجعه به سفارت استرالیا حتما تماس بگیرید و وقت قبلی دریافت کنید.

 


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *