ویزای روسیه-Russian visa


ویزای روسیه-Russian visa

دریافت ویزای روسیه نیازی به وقت مصاحبه ندارد. به دلیل اینکه حضور متقاضی در سفارت روسیه الزامی نیست، می‌توانید تمام مراحل گرفتن ویزای خود را به کارگزار ویزا بسپارید. ویزای روسیه در دو نوع ویزای توریستی و ویزای تجاری وجود دارد که در این مقاله به توضیح آنها میپردازیم.

ویزای توریستی روسیه-Russian tourist visa

ویزای روسیه بدون دعوت‌نامه صادر نمی‌شود. پس شما باید برای سفر به روسیه، از یک آژانس توریستی روس دعوت‌نامه داشته باشید. آژانسهایی در کشور وجود دارند که با آژانسهای روس قرارداد همکاری دارند و میتوانند این کار را برای شما انجام دهند.

مدارک لازم برای ویزای توریستی روسیه-Required Documents for Russian Tourist Visas

1. کپی کارت ملی و شناسنامه

2. گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار (از تاریخ خروج از روسیه) و 3 برگ خالی (گذرنامه‌ی همه‌ی مسافران بالای 16 سال باید دارای امضا باشد.)

3. دو قطعه عکس 4*3 با زمینه‌ی سفید و تمام رخ (سر و شانه‌ها در عکس باید در یک راستا، بدون چرخش و رو به دوربین باشند.)

4. بلیط رفت و برگشت پروازی قطعی شده (Ok) ( اگر با بلیط یک طرفه وارد روسیه شوید، به احتمال زیاد شما را به ایران برمی‌گردانند.)

5. رزرو هتل (قطعی)یا محل اقامت برای کل مدت اقامت. مرزبانی روسیه معمولا رزرو از سایت بوکینگ را قبول نمی‌کند. (به طور کلی، فرودگاه شرمیتوا (Sheremetovo) سخت گیری کمتری نسبت به دیگر فرودگاه‌های مسکو و سنت پترزبورگ دارد.)

6. پرداخت هزینه‌ی صدور ویزا براساس جدول هزینه ویزا

برای گرفتن ویزای روسیه این چند نکته را فراموش نکنید:
1. منظور از روز کاری برای اخذ ویزا، روزهایی است که سفارت‌خانه یا کنسول‌گری‌های روسیه در ایران باز هستند.

2. داشتن ویزا به منزله‌ی ورود قطعی به روسیه نیست. مرزبانی روسیه این حق را دارد که از شما سوال بپرسد و در صورت تناقص گفته‌های‌تان از ورود شما جلوگیری کند. بنابراین صادق باشید و هدف خود از سفر به روسیه را به صورت شفاف بیان کنید.

3. هنگام ورود به خاک روسیه و کنترل ویزای شما، ممکن است تائیدیه‌ی آژانس مسافرتی، دعوت‌نامه و بلیط برگشت را از شما بخواهند. توصیه می‌کنیم که از هرکدام یک نسخه‌ی کپی تهیه کنید.

4. داشتن رجیستر ویزا (اعلام محل اقامت به اداره‌ی مهاجرت روسیه) الزامی است. رسید رجسیتر، رجیستریشن یا رگیستراتسیا (Регистрация) برگه‌ی نسبتا باریک و درازی است که پشت و روی آن توسط آژانس مسافرتی برای شما پر می‌شود. شما مسئول پر کردن آن نیستید اما حتما به آژانس یادآوری کنید که آن را برای‌تان بگیرد.

هزینه ویزای روسیه-Russian visa fee

هزینه ویزای توریستی روسیه بنا به مدت ویزا، قیمت ارز و مدت انتظار برای ویزا متفاوت است. برای ویزای چهارده روزه‌ی توریستی عادی روسیه باید حدود ۳۷۰ هزار تومان، برای ویزای چهارده روزه‌ی توریستی فوری ۵۸۰ هزار تومان و برای ویزای یک ماهه‌ی توریستی عادی ۴۳۰ هزار تومان هزینه کنید.

ویزای روسیه چند روزه صادر می‌شود؟

صدور ویزای روسیه بین سه تا هشت روز کاری طول می‌کشد. برای ویزای چهارده روزه‌ی توریستی عادی ۸ روز، ویزای چهارده روزه‌ی توریستی فوری ۳ روز و ویزای یک ماهه‌ی توریستی عادی ۸ روز کاری زمان لازم است.

ویزای تجاری روسیه-Russian business visa

به زودی اطلاعات کاملی در مورد ویزای تجاری روسیه در این مقاله قرار خواهیم دارد.

آدرس سفارت روسیه-Address of the Russian Embassy

آدرس سفارت روسیه در تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۳۷ است. شما همچنین می‌توانید با شماره تلفن سفارت روسیه، ۶۶۷۲۸۸۷۳ تماس بگیرید. سفارت روسیه در روزهای شنبه و چهارشنبه تعطیل است. در روزهای باقی‌مانده از ساعت ۱۰ تا ۱۳ می‌توانید با این سفارت در تماس باشید.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *