افزایش نرخ بلیت قطار در حد شایعه

در حالی کشمکش‌ بخش خصوصی با دولت بر سر افزایش نرخ بلیت قطار همچنان به قوت خود باقی است که از سویی راه‌آهن اعلام کرده تا شهریور ماه سال جاری نرخ بلیت افزایش نخواهد داشت در حالی که پیش از این مدیر کل شرکت حمل و نقلی رجاء اعلام کرده بود در صدد است تا نامه نگاری فعالان این صنعت را به دولت اعلام کند تا به زودی شاهد افزایش نرخ بلیت قطار باشیم.
 
به گزارش CHN،‌ اگر چه چندی پیش رسانه ها اعلام کردند که نرخ بلیت قطار از نوروز 93 تا به امروز نزدیک به 3 بار و هربار بیش از 10 درصد افزایش یافته است اما این موضوع را راه‌آهن ایران رد کرده و معتقد است تا این سازمان اعلام نکند نرخ بلیت مسافری افزایش نخواهد داشت.

 

در رسانه ها آمده  مدیر عامل شرکت راه‌آهن با بیان این‌که نرخ بلیت قطارهای مسافرتی در شهریور تغییر نخواهد کرد و قیمت‌های جدید در تابستان اعمال نمی‌شود اعلام کرده راه‌آهن هنوز در حال بررسی درخواست شرکت‌های حمل و نقل ریلی برای افزایش نرخ بلیت قطار است این در حالی است که پیش از این موسوی‌نژاد مدیر کل شرکت حمل و نقل رجاء وعده‌ای مبنی بر افزایش نرخ بلیت قطار مسافری داده و گفته بود در حال بررسی این موضوع هستیم.

 

محسن پورسید آقایی با بیان این‌که راه‌آهن هنوز در حال بررسی درخواست شرکت‌های حمل و نقل ریلی برای افزایش نرخ بلیت قطار است، تصریح کرد: «با توجه به اینکه آنالیز تمام محورهای تاثیرگذار بر قیمت بلیت زمان‌بر خواهد بود قطعا افزایش نرخ‌ها به شهریور نمی‌رسد.»

 

وی درباره زمان دقیق اجرایی شدن قیمت‌های جدید بلیت قطار گفت: بررسی راه‌آهن در این زمینه ادامه دارد و تا قطعی نشدن آن، نرخ‌ها تغییر نخواهد کرد.

 

از سوی دیگر شنیده‌ها حاکی از آنست که فعالان صنعت ریلی و آژانسداران از اول سال جاری بیش از 10 درصد از نرخ بلیت را خودسرانه افزایش دادند که به دنبال این امر، راه‌آهن ایران این موضوع را تکذیب کرد.

 

«صادق سکری»، مدیرکل روابط عمومی شرکت راه‌آهن به CHN،‌گفت: «از روز بیست‌و یکم بهمن ماه سال 92 هیچ‌گونه افزایش در نرخ بلیت فطار نداشتیم ولی از اول مردادماه برای خدمات ایستگاهی یک افزایش ناجیزی بی 1000 تا 5000 تومان داشتیم.»

 

او افزود: «از مسیر کمتر از 250 کیلومتر صفر ریال اما بین 250 کیلومتر به بالا در حد 1000 یا 2000 تومان افزایش قیمت داشتیم. به طور مثال مسیر تهران ـ میانه تا 1000 تومان افزایش داشتیم اما برای مسیرهای بیشتر از 1350 کیلومتر یا کمربندی‌ها از بندرعباس به اهواز یا مشهد حداکثر 5000 تومان افزایش نرخ داشتیم.»

 

مدیر کل روابط عمومی راه‌آهن با اشاره به این‌که تا امروز به جز خدمات ایستگاهی هیچ افزایش نرخی نداشتیم افزود: «بخش خصوصی دائما تقاضای افزایش نرخ دارند اما هنوز راه‌آهن در حال بررسی است.»

 

دیدگاهی بگذارید