اما و اگرهای الحاق فرودگاه سردار جنگل به منطقه آزاد انزلی

این که هربار مسئولان خبر از اتفاقات جدیدی بدهند و پای خود را کنار بکشند امری بدیهی بوده و همیشه در دولت‌ها این‌گونه وعده و وعیدها تکرار شده است. اما این‌‌بار فقط وعده و وعید نبوده بلکه سخنی بدون برنامه‌ریزی قبلی بوده است.
 

به گزارش CHN، شاید بین فرودگاه رشت و منطه آزاد انزلی حدود 40 دقیقه یا کمتر راه باشد اما به گفته مسئولان، منطقه آزاد انزلی چون سایر مناطق آزاد دارای فرودگاه نیست و باید با الحاق فرودگاه سردار جنگل به منطقه آزاد انزلی این اتفاق خوش افتاده و گردشگران به راحتی تردد کنند. اما جالب این‌که مسئولان فقط به حرف اکتفا کرده و حتی برنامه‌ریزی‌های این الحاق را نه تنها عنوان نکردند بلکه این ابهام در اطلاع‌رسانی می تواند تبعاتی چون انجام نشدن سرمایه‌گذاری‌‌های موثر و کمرنگ شدن حضور بخش خصوصی در پروژه‌های مشابه را به دنبال داشته باشد.

 

چندی پیش، «محمدعلی نجفی»، استاندار استان گیلان اعلام کرد الحاق فرودگاه به منطقه آزاد انزلی موجب تقویت زیرساختهای سرمایه گذاری در گیلان می‌شود .

 

وی فرودگاه سردار جنگل را یکی از مولفه های توسعه اقتصادی استان دانست و گفت : «با الحاق فرودگاه سردار جنگل به منطقه آزاد انزلی که مستلزم تصویب هیئت وزیران است، می توانیم برنامه های بلند مدت و کلان اقتصادی را که در دستور کار قرار داده ایم بهتر اجرایی نماییم.

 

به گزارش CHN،‌ وی حتی اعلام نکرد که آیا زیر ساخت‌های منطقه آزاد انزلی برای این الحاق فراهم است یا خیر؟

 

به گفته او، با الحاق فرودگاه سردار جنگل سرمایه گذاران و گردشگران خارجی می‌توانند بدون ویزا وارد این منطقه شوند، لذا لازمه این امر راه اندازی ساختمان جایگاه تشریفات اختصاصی به منظور انجام مذاکرات سرمایه گذاری و ورود گردشگران همچون دیگر فرودگاههای بزرگ کشور ضروری است؛ ضمن اینکه ساختمان فعلی به پاویون نیز باید تجهیز شود.

 

به گزارش CHN، به دنبال این خبر، با روابط عمومی استانداری استان گیلان ارتباط تلفی برقرار کرده و خواستار توضیحات بیشتری شدیم اما در نهایت دو جواب بیشتر عایدمان نشد و آن این بود که استاندار نمی‌توانند به هر تماس خبرنگاران پاسخ دهند و این‌که عجله نکنید اجازه بدهید تا مجوزهای لازم اخذ شود.

 

اما یک سوال در این میان بی پاسخ ماند و آن هم این بود که آقای استاندار سخنانی را عنوان کردند که فقط جنبه کلی داشته، بدون این که تبعات و مزیت‌های آن اطلاع‌رسانی شود. هنوز معلوم نیست این فرودگاه از لحاظ اداری یا موقعیت مکانی قرار است ملحق شود.

 

«سعید لیلاز» از کارشناسان اقتصادی به CHN، می گوید: «با این الحاق فرودگاه سردار جنگل اتفاق خاصی نمی افتد نه بر تعداد گردشگران افزوده می‌‌شود نه توسعه اقتصادی خاصی رخ می‌دهد.»

 

وی ادامه داد: « الحاق فرودگاه سردار جنگل ارتباطی به جذب گردشکر نداشته و شعاری است مثل همه شعارها.»

 

او با اشاره به این‌که فرودگاه رشت به کشورهای خارجی پرواز ندارد اذعان داشت: « وقتی پروازهای بین‌المللی فرودگاه سردار جنگل رشت محدود به موسم حج است و پروازهای بین‌المللی ندارد الحاق این فرودگاه چگونه می‌تواند جذب گردشگر داشته باشد؟!

 

لیلاز در بخش دیگری از سخنانش با اذعان به این‌که طبق قوانین ایران هر گردشگر خارجی به محض ورود می‌تواند ویزای توریستی در کمترین زمان دریافت کند یادآور شد: « حال اگر فرودگاه سردار جنگل به منطقه آزاد انزلی الحاق شود یا نشود گردشگران خارجی می‌توانند بدون ویزای خاصی با اخذ ویزای توریستی در فرودگاه در ایران به گشت و گذار بپردازند.»

 

به گزارش CHN، هر چند استاندار استان گیلان در خصوص صحبت‌های اخیرش مصاحبه‌ای انجام نداد اما برخی کارشناسان و صالحب‌نظران معقدند که پیش از هرگونه تصمیمی بهتر است زیرساختهای موجود در استان بررسی و فراهم شود.

دیدگاهی بگذارید