دومین نشست تخصصی «سفرهای نوروزی در ایران» برگزار می شود

انجمن علمی گردشگری ایران با همکاری دانشگاه علم و فرهنگ در نظر دارد دومین نشست تخصصی «سفرهای نوروزی در ایران» را با تأکید بر آسیب­شناسی سفرهای نوروزی در ادامه نخستین نشست تخصصی« سفرهای نوروزی؛ بایدها و نبایدها» سال گذشته برگزار کند.
 

دکتر محمد حسین ایمانی خوشخو-رئیس انجمن علمی گردشگری ایران- با اعلام این خبر گفت: بعد از آرام شدن موج سفرهای نوروزی انجمن علمی گردشگری ایران تصمیم گرفته است به دنبال برگزاری نشست سال گذشته که بیشتر به آمارهای نوروزی و روش­های گرداوری آن در ارگان­های مختلف پرداخت، امسال ابعاد دیگری رامدنظر قرار دهد.

 

وی افزود: تأکید این نشست بر روی سفرهای نوروزی خواهد بود و این که آیا می­توان آن را با دیدگاه علمی و رویکردی دانشگاهی بررسی و ارزیابی کرد تاپیامدهای اجتماعی- اقتصادی، فواید، محاسن و معایب گردشگری و محیط­ زیستی این حجم عظیم گردشگران را بهتر از قبل مدیریت کرد.

 

دکتر ایمانی خوشخو گفت: از نتایج نشست سال گذشته می­توان به تغییر متغیرهای آمارگیری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اشاره نمود.

 

وی با اشاره به فعالیت چندین ساله ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی با همکاری ارگان­های مختلف ابراز امیدواری کرد که با حضور نمایندگان این ارگان­ها در نشست بتوان به جز نقدهای پراکنده اعم از کارشناسی و غیرکارشناسی، تحلیل و بررسی علمی خاصی را پس از اتمام تعطیلات در پیش گرفت تا نتایج آن برای مدیریت تعطیلات آینده مؤثر واقع شده و مردم نیز از آن منتفع شوند.

 

وی محورهای این نشست ‌را «سیاستگذاری و برنامه­ریزی»، « حمل و نقل و اقامت » و « پیامدها و آثار سفر» اعلام کرد و افزود: در پانل علمی این نشست اندیشمندان دانشگاهی، صاحب‌نظران بخش خصوصی گردشگری و مسئولان ستاد سفرهای نوروزی به بحث و بررسی پیرامون محورهای فوق خواهند پرداخت.

 

لازم به ذکر است دومین نشست تخصصی «سفرهای نوروزی در ایران» با حضور دانشجویان، دانش­آموختگان و تمامی علاقه­مندان رشته گردشگریشنبه 13 اردیبهشت 1393ساعت 18-16 در محل دانشگاه علم و فرهنگ برگزار خواهد شد.

 

دیدگاهی بگذارید