صنعت هوایی خبرساز!

شاید کمتر از دو سال گذشته بود که نرخ بلیت هواپیما به دستور مستقیم وزیر راه و شهرسازی دولت دهم به یکباره 60 الی 70 درصد افزایش یافت.آن زمانها هم دعوا بر سر افزایش نرخ سوخت به تبع از 400 به 700 تومان بود.هر چند ایرلاین‌ها همچنان به شرکت فرودگاهها و شرکت پالایش و پخش فراورده های نفتی مقروضند اما امروز می‌بینیم که نگرانی مسئولان با اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها و تاثیر آن بر افزایش نرخ سوخت وپیامدهای آن تشدید شده است.
 

مسئولان صنعت هواپیمای از تعیین تکلیف بدهی ایرلاین‌ها در دایره حقوقی ریاست جمهوری خبر می‌دهند این در حالی است به زودی با اجرای فاز دوم هدفمند کردن یارانه‌ها، نرخ بلیت هواپیما افزایش می‌یابد و هنوز معلوم نیست این افزایش قیمت بر اساس چه معیاری خواهد بود .با توجه به این‌که طی3 سال گذشته تعارضاتی برای تعیین نرخ سوخت هواپیما وجود داشته دولت این تفاوت نرخ‌ها را به حساب شرکت‌های هواپیمایی می‌گذارد در حالیکه هنوز مشخص نشده که نرخ سوخت باید با چه رقمی محاسبه شود.

 

به گزارش CHN،‌ در حال حاضر برای هر لیتر سوخت هواپیما 700 تومان برای پروازهای داخلی و قیمت فوب خلیج فارس برای پروازهای خارجی پرداخته می‌شود که الان این نرخ 2 هزار تومان است.

 

بنابراین دولت باید مجموعه این عوامل را در نظر بگیرد تا در نهایت اجرای هدفمندی یارانه‌ها به افزایش تولید و خدمات منجر شود و به اهداف اجرای این قانون دست پیدا کنیم.

 

«امیر جعفر‌پور» معاون توسعه حمل و نقل ستاد مدیریت سوخت ریاست جمهوری در گفت و گو با CHN، در پاسخ به این سوال که آیا اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها نرخ سوخت هواپیما را به دنبال خواهد داشت اذعان داشت: « هنوز تصمیم نهایی برای افزایش نرخ سوخت هواپیما گرفته نشده و تا این لحظه هم خبری در این خصوص درج نشده است اما با اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه ها به طور حتم نرخ سوخت افزایش خواهد یافت.»

 

وی ادامه داد: « اما نکته‌ قابل تامل در این است که افزایش قیمت سوخت در پروازهای خارجی تاثیر چندانی در نرخ بلیت هواپیما نخواهد داشت.»

 

جعفرپور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به این‌که در حال حاضر ایرلاین‌های مقروض هیچ‌گونه پولی به شرکت پالایش و پخش فراورده های نفتی ندادند یادآور شد: «تعاملانی در حال انجام است تا هیچ‌گونه پولی به پالایش و پخش فراورده های نفتی پرداخته نشود اما با اطمینان می‌توان گفت درصورتی که مصرف سوخت ناوگان هوایی از استانداردهای روز فاصله زیادی نداشته باشد در این صورت می‌توان گفت حتی با افزایش نرخ سوخت و بلیت هواپیما می‌توان بهره‌وری را تجربه کرد.»

 

او با اشاره به این‌که با اجرای فاز دوم هدفمند سازی یارانه‌‌ها به طور حتم قیمت هر لیتر سوخت هواپیما و به تبع آن نرخ بلیت افزایش می‌یابد خاطرنشان کرد: « برای تعدیل نرخ بلیت هواپیما باید مصرف سوخت را بهینه و مدیریت کنیم تا با افزایش 10 یا 15 درصدی نرخ بلیت پیش‌بینی شده این افزایش کمتر احساس شود.

 

به گزارش CHN،‌ شاید بهتر باشد مسئولان با برنامه‌ریزی صحیح‌تری اقدام به تصمیمات حیاتی درحمل و نقل هوایی ایران بپردازند تا در شرایط اقتصادی فعلی مشکلات خاصی برای هیچ بخش از ایرلاین ها تا مسافران پیش نیاید.

 

تعطیلی چهار ساعته فرودگاه‌های استان تهران در روز ارتش

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌های کشور گفت: «همزمان با روز ارتش و اجرای مانور هوایی نیروهای مسلح در روز جمعه 29 فروردین، پرواز باری و مسافری در سه فرودگاه امام‌خمینی(ره)، مهرآباد و پیام، از ساعت 7:30 تا 11:30 صبح انجام نمی‌شود.»

 

ابراهیم شوشتری اظهار داشت: «به مناسبت 29 فروردین ماه (روز ارتش جمهوری اسلامی ایران) از ساعت 7:30 تا 11:30 صبح روز 29 فروردین رژه هوایی پرواز نیروهای مسلح در آسمان تهران انجام می‌شود.»

 

شوشتری افزود: «طی هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح، سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه‌های کشور، مقرر شد در ساعات مذکور 29 فروردین‌‌ماه، در راستای حفظ ایمنی پروازهای مسافری و باری در فرودگاه‌های امام‌خمینی(ره)، مهرآباد و فرودگاه پیام، هیچ پرواز مسافری و باری انجام نشود.»

 

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌های کشور ادامه داد: پیش از این با صدور اطلاعیه هوانوردی به همه شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی اعلام شده‌است که در این ساعات پروازهای مسافری و باری انجام نمی‌شود.

 

وی تأکید کرد: تمامی ایرلاین‌های داخلی و خارجی از این موضوع مطلع هستند و باید این برنامه را به اطلاع مسافران خود رسانده و برنامه پروازی خود را طوری تنظیم کنند که خارج از ساعات اعلام شده پرواز داشته باشند.

 

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌های کشور یادآور شد: مسافران می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر برای پروازهای فرودگاه مهرآباد با شماره تلفن 199 و برای پروازهای فرودگاه امام‌خمینی(ره) با شماره تلفن 09633 تماس بگیرند.

 

هنوز زیرساخت‌های لازم برای آزادسازی نرخ بلیت هواپیما مهیا نیست

آزادسازی نرخ بلیت هواپیما، دغدغه‌ای که فکر مسئولان را به خود مشغول کرده بدون این‌که حتی از بررسی‌هایی اجرای این قانون در شرایط فعلی برای ایرلاین‌ها اطمینانی حاصل شده باشد. یک کارشناس ارشد صنعت حمل و نقل هوایی می‌گوید: « هنوز شرایط و زیرساخت‌ها برای اجرای این قانون فراهم نیست.»

 

به گفته مسئولان، شرکت‌های هواپیمایی «هما»، «ماهان» و «آسمان»، سیستم‌ها و تجهیزات مورد نیاز را برای متنوع‌سازی قیمت‌ها دارند و به بقیه ایرلاین‌ها نیز کمک می‌کنیم تا از تجهیزات مورد نیاز بهره‌مند شوند تا بتوانیم این موضوع را اجرایی کنیم و با اجرایی شدن این موضوع در بعضی از مسیرها قیمت‌ها کاهش می‌یابد و از سوی دیگر سطح خدمات و انتخاب مردم نیز افزایش می‌یابد.

 

اما پیش از این هم سکاندار سازمان هواپیمایی کشور اعلام کرده بود تا پیش از اتمام سال 92 یعنی تا پایان سال گذشته این آزادسازی به سرانجام خود می‌رسد اما این‌گونه که گفتند و وعده دادند این موضوع اجرایی نشد .بعدها مسئولان اعلام کردند که این قانون در اردیبهشت ماه سال 93 اجرایی خواهد شد.

 

«جواد پرستاری»، معاون آموزشی مرکزآموزش عالی هوانوردی و فرودگاهی و از کارشناسان ارشد صنعت حمل و نقل هوایی ایران در گفت و گو باCHN، اذعان داشت: « آزادسازی نرخ بلیت هواپیما در فضای رقابتی معنا پیدا می‌کند اما در فضای ایران که بعضاْ در مسیر خاص و هفته‌ای یکبار پرواز به خارج از کشور وجود دارد مسافران هیچ‌گزینه دیگری برای مسافرت ندارند لذا قدرت آزادی برای انتخاب چه معنایی می‌دهد؟»

 

او ادامه داد: « تردد مسافران هوایی یکی از فاکتورهای ایجاد مطلوبیت برای ایرلاین‌ها محسوب و براساس آن پروازی تعریف می‌شود اما هیچ‌‌گونه حق انتخابی برای مسافران مد نظر قرار نگرفته است.»

 

او در پاسخ به این سوال که آیا زیر ساختهای صنعت حمل و نقل هوایی در ایران را برای اجرای این قانون فراهم و مهیا می‌بینید گفت: «آزاد سازی نرخ بلیت هواپیما از بعد ایرلاینی نیازمند هواپیماهای مخصوص به خود است.به عبارتی هواپیمایی که بتواند خدمات مناسبی ارائه دهد. وقتی صحبت از آزاد سازی می‌کنیم فقط به این فکر می‌کنیم که گران‌سازی انجام دهیم. بدون این‌که در فکر هواپیماهای مناسب باشیم.

 

او با اشاره به این‌که وقتی دولت نمی‌تواند فضای رقابتی ایجاد کند آزادسازی به معنای گران‌سازی خواهد بود افزود: «آزادسازی باید فضای رقابتی ایجاد کند تا گران‌سازی دارای توجیه اقتصادی باشد.»

 

به گفته او، سمت و سوی تصمیم عجولانه در خصوص آزادسازی نرخ بلیت هواپیما منجر به تردد عده خاصی از مسافران از طریق هواپیما خواهد بود.»

 

به گزارش CHN، به عقیده برخی صاحبنظران،‌این‌که چگونه قرار است آزادسازی نرخ بلیت هواپیما انجام شود در پرده‌ای از ابهام باقی مانده چراکه به نظر می رسد هنوز زیرساخت‌های اجرای این قانون فراهم نشده است.

 

ابهامات در ادعاهای سازمان هواپیمایی به قوت خود باقی است

پس از طی شدن نیمه اول ایام نوروز، سازمان هواپیمایی کشور اعلام کرد که طی دو ماه گذشته در حدود 14 فروند هواپیما به ناوگان هوایی ایران اضافه شد.این در حالی است که پیش از این کارشناسان صنعت حمل و نقل هوایی ایران اعلام کرده بودند تا تعهدات ایران در خصوص توافقات ژنو به نتیجه نرسد هیچ‌گونه اتفاق مثبتی در خصوص ورود قطعات و یا خرید هواپیما رخ نخواهد داد.

 

دولت یازدهم در شرایطی وظایف دولت دهم را بر عهده گرفت که داد صنعت حمل و نقلی در ایران از نهادش برآمده و بیش از پیش در حال تحمل کردن شرایط نامساعد حاصل از وضعیت اقتصادی و سیاسی کشور بود.هرچند با تغییر دولت و روی کار آمدن عباس آخوندی به عنوان وزیر راه و شهرسازی بارقه‌های امید در دل صاحب‌نظران این صنعت پدیدار شد اما امروز شاهد آن هستیم که چینش مدیران در صنعت و همچنین اظهار نظرهای جالب آنها، نگرانی‌ را در دل برخی کارشناسان تشدید کرده‌است.

 

به گزارش CHN، اوایل نیمه دوم نوروز93، خبری در پورتال سازمان هواپیمایی کشور قرار گرفت که طی آن رئیس این سازمان خبر از الحاق 14 فروند هواپیما در طی دو ماه گذشته به ناوگان هوایی کشور داده بود.او همچنین پیش‌بینی کرده بود که در بهار امسال هواپیماهای جدید به ناوگان هوایی ایران اضافه می‌شود.

 

به دنبال این اظهار نظر اولین سوالی که در ذهن کارشناسان متبادر شد این بود که این هواپیماها کی و در چه پروسه‌ای به ایران وارد شده است. همچنین کدام شرکت هواپیمایی اقدام به خرید و واردات هواپیما کرده است؟

 

نکته حائز اهمیت این است که شاید محدودیت‌های ورود قطعات هواپیما در دور اول توافقات ژنو مشروط بر عمل کردن ایران به تعهداتش کاهش یافت اما به کل ،خرید هواپیما توسط ایران جزء مفاد تحریم بوده و اگر طی پروسه چندماهه هواپیمایی وارد ایران شود با دور زدن تحریم‌ها بوده است .

 

طبق این گزارش، بر مبنای ماده 67 کنوانسیون شیکاگو سازمان‌های هواپیمایی متعهد هستند تا گزارش های عبور و مرور از جمله هواپیماهای ثبت شده در هر کشور و آمار مسافر، بار و تعداد پروازها را برای سازمان ایکائو ارسال کند و آن سازمان نیز آنها را چاپ و در اختیار سایرین قرار می‌دهد. اما چرا سازمان هواپیمایی این آمار را بطور مستند در سایت خود قرار نمی دهند تا مردم بطور واقعگرایانه از آن آمار مطلع شوند. همه اینها پر از ابهاماتی است که این سازمان تا به امروز به آن نپرداخته است.

 

هر کشور متعهد است که شرکت های هواپیمایی‌اش مطابق مقررات وضع شده از طرف شورای ایکائو وگزارش های عبور و مرور، آمار هزینه و صورت های مالی را با نشان دادن تمامی دریافتی ها و منابع آن به همراه سایر موارد ارسال کنند.اما وقتی مسئولان اقدام به انجام مصاحبه‌ای می‌کنند یا حتی می‌خواهند گزارش عملکرد خود را در رسانه‌های داخلی منتشر کنند همه آن‌چه که عنوان می‌‌کنند پراز ابهام و سوال است.هنوز معلوم نیست این هواپیماها کی وارد ایران شده و متعلق به چه شرکتهای هواپیمایی است؟ در واقع نه تنها زمان ورود آنها به هیچ عنوان ذکر نشده بلکه حتی زمان ثبت آن در ایران و این که این هواپیماها از چه نوع برندهایی هستند در پرده‌ای از ابهام مانده است.

 

دولت بیش از این تبعیض را بر توسعه راه ها قائل نشود

اسماعیل جلیلی، نماینده مردم مسجد سلیمان در مجلس با انتقاد از وضعیت راه های حوزه انتخابیه اش گفت: «امیدوارم دولت بیش از این تبعیض را بر توسعه راه ها قائل نشود».

 

اسماعیل جلیلی، نماینده مسجد سلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی CHN گفت که «امسال شرایط استان خوزستان به دلیل شرایط جوی و آب و هوایی و همچنین به دلیل شرایط اقلیمی و طبیعی بسیار خوشایند مسافران بود و خیلی از میهمان های نوروزی به این استان آمدند. توریسم بخش تاریخ معاصر مثل مناطق جنگی و تاریخ باستانی و مراکز مذهبی بسیار مورد توجه مسافران نوروزی قرار گرفت، اما تمهیدات لازم برای اقامت مسافران بطور شایسته انجام نشده بود».

 

این نماینده مجلس اگر چه تاکید کرد که «از زحمات زیاد مجموعه ستاد سفرهای نوروزی باید تشکر کرد»، اما گفت: با این حال آمادگی برای پذیرایی از این تعداد مسافران نوروزی وجود نداشت و که با توجه به استقبال امسال، باید برای سال های آینده برنامه ریزی جدی انجام شود».

 

او با به وضعیت راه های شمال خوزستان، تاکید گفت: آنچه خیلی مسافران نوروزی را آزار داد، وضعیت نا مناسب راه ها بود، بخصوص در حوزه شمالی استان خوزستان. تعداد بسیاری از مسافران نوروزی برای طبیعت گردی به شهرستان هایی مثل لالی، اندیکا، هفتکل و حتی مسجد سلیمان مراجعه کردند، اما به دلیل بی کیفیتی راه ها مشکلات زیادی وجود داشت.

 

جلیلی در ادامه تاکید کرد که «جا دارد وزیر راه و شهرسازی برای خروج بحران این مناطق از نا به سامانی راه ها حتماً وارد شوند و این مشکلات را رفع کنند. خسارت های زیادی به وجود آمد و آمار تصادف در استان ما بالاترین رتبه را در کشور داشت که دلیل این موضوع بی کیفیتی راه های این مناطق بود».

 

او درباره این که آیا مجمع استان خوزستان این موضوع را پیگیری خواهد کرد یا نه؟ گفت: مجمع استان خیلی در این بخش فعال عمل نکرده است، اما نماینده ها به صورت انفرادی در حوزه های خودشان وارد بحث و صحبت شده اند و این موضوع ادامه دارد. امیدوارم نگاه دولت از این که صرفاً به راه های شمالی بپردازد خارج شود و راه های جنوبی و به خصوص مناطق گردشگری و بکر استان ما را مورد توجه قرار دهد و بیش از این تبعیض را بر توسعه راه ها قائل نشود.

 

تخفیف 15 درصدی بهای بلیت در برخی از قطارهای مسیر مشهد و اصفهان

بلیت برخی از قطارهای نورالرضا در محورهای ریلی تهران - مشهد و اصفهان - مشهد و بالعکس با تخفیف 15 درصدی ارائه می‌شود.

 

شرکت حمل و نقل ریلی نورالرضا، به منظور جلب رضایت متقاضیان، ‌15 درصد تخفیف در قیمت بلیت قطارهای نور در محورهای تهران - مشهد و اصفهان- مشهد و بالعکس از تاریخ 20/1/93 تا 15/2/93 اعمال کرده است.

 

یادآور می‌شود: بلیت این قطار‌ها ‌در سیستم آنلاین فروش بلیت قابل واگذاری است.

 

 

دیدگاهی بگذارید