مذاکرات 1+5 گردشگران خارجی را روانه ایران کرد

در جلسه ای که عصر امروز رییس سازمان میراث فرهنگی با معاون علمی فناوری ریاست جمهوری به منظور عقد تفاهم نامه ای مشترک جهت ایجاد اشتغال دانشگاهیان و نخبگان علوم انسانی داشت، همکاری فی مابین را عاملی موثر در جهت حل مشکلات کشور دانست.
 

«مسعود سلطانی فر» در ابتدای این نشست گفت: سازمان میراث فرهنگی با تعاملات مثبت و دوسویه ای که دارد علاوه بر رسالت قانونی و فرهنگی اش می تواند نقش بسیار موثری در حل فرایند مشکلات کشور ایجاد کند.

 

به گفته رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، هم اکنون در بخش گردشگری اتفاقات بسیار مثبتی رخ داده است چنانچه روند ورود گردشگران خارجی با اعمال سیاست های خارجی ایران افزایش یافته است.

 

سلطانی فر معقتد است، آمار گردشگران خارجی در نیمه دوم فروردین ماه امسال نسبت به نیمه دوم فروردین ماه سال 92، رشد 150 درصدی داشته است. درحال حاضر بسیاری از هتل های شهرهای بزرگ رزرو هستند و جای خالی ندارند، همچنین تورهای بسیاری از کشورهای اروپایی برنامه ریزی گسترده ای برای ورود به ایران دارند.

 

رییس سازمان میراث فرهنگی همچنین ادامه داد: در سال جاری روزانه 300 تا 400 نفر از سایت جهانی تخت جمشید بازدید کردند و این اتفاق پس از تغییر سیاست های دولت جدید اتفاق افتاده است.

 

او می افزاید: فرایند غنی سازی در ایران و مسائل مربوط به 1+5 توانست فضای بسته و دیوار پیرامون ایران را بشکند. درحال حاضر که پایه های تحریم در حال فروریختن است با افزایش گردشگران خارجی مواجه هستیم و ا ین موضوع بیانگر آنست که سیاست های دولت در تعامل با دنیا در حال پاسخ دهی است.

 

او همچنین به حوزه صنایع دستی اشاره کرد که مسائل و معضلات آن به سرعت حال رفع شدن است به خصوص  در محیط های روستایی و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی بسیار تاثیر گذار بوده و توانستیم اشتغال پایدار ایجاد کنیم.

 

سلطانی فر اما به اتفاقات حوزه میراث فرهنگی هم اشاره کرد و گفت: رویکرد جدیدی که سازمان میراث فرهنگی در جهت حفظ و احیاء آثار تاریخی و استفاده از بسترهای قانونی و منابع خصوصی داشته بسیار موفقیت آمیز بوده است.

دیدگاهی بگذارید