تور اربیل-Erbil Travel tour


تور اربیل-Erbil Travel tour

آژانس آداک سفر آماده برگزاری تور اربیل(Erbil Travel tour) برای هموطنان گرامی میباشد. برای رزرو تور با کارشناسان ما تماس حاصل نمائید.

جاذبه های گردشگری اربیل

ارگ اربیل

ارگ اربیل

ارگ اربیل یا قلعه هاولر تل یا ماهوریست که ، مرکز تاریخی شهر اربیل عراق محسوب میشود، و بعنوان قدیمی ترین شهر مسکونی دنیا شناخته شده است. اولین شواهد سکونت در این شهر به قرن پنجم قبل از میلاد و شاید قبل تر از آن برمیگردد. ساختمان های بالای این تل که از منطقه هموار ، اطراف خود، ۲۵ تا ۳۵ مر بالا آمده است، در امتداد منطقه ای، بیضی شکل ۴۳۰ در ۳۴۰ متری که حدود ۱۰۲ هزار متر، مربع را اشغال کرده است قرار گرفته اند. تنها، بنای مذهبی این ارگ که امروزه همچناان برپاست، مسجد ملا افندیست.این ارگ در روزهای پر رونق خود به، سه قسمت یا محله تقسیم میشده: سراها، تکیه ها و توپخانه.

اکوا پارک

اکوا پارک

این پارک آبی که مساحتی حدود ۲۰۰۰ متر مربع دارد ، در سال ۲۰۰۷ افتتاح شد و امروزه شامل وسایل تفریحی، سرسره های آبی، دریاچه ها، استخر شنا و مراکز ماساژ بسیار برای سنین خردسال، تا بزرگسال میباشد. بخشی از مجموعه پارک آبی اربیل ، را یک رستوران، کافه، مرکز بولینگ و دو زمین تنیس به خود اختصاص داده است.
موزه آثار تاریخی اربیل

موزه آثار تاریخی اربیل

موزه اربیل در نزدیکی مرکز شهر روبروی ساختمان شهرداری اربیل قرار گرفته است. این موزه سه سالن دارد که در هر سالن اثار مربوط به چند دوره ی متفاوت  است.

 

موزه اربیل
طرح موزه ی کردستان اربیل

در طراحی این مجموعه هدف گروه معماری لیبسکیند ایجاد اولین و بزرگترین مرکز فرهنگی و تاریخی منطقه ی کردستان بوده است. این موزه 14000 متر مربعی فضایی برای نمایشگاه های دائمی و موقتی، آمفی تئاتر، مرکز آموزش های چند رسانه ای، مجموعه ای وسیع از دارایی های تاریخی به جای مانده از فرهنگ و تمدن کردستان و مرکز ارتباطات را در خود جای می دهد.

 

مناره ی چولی

مناره ی چولی

مناره مظفریه یا چولی مناره در زبان کردی، مناره ای ، آجری در پارک مناره در قسمت غربی اربیل است. مناره مظفریه از پایه ای هشت گوش با ردیفی از، طاق ها، بدنه ای بلند و استوانه ای شکل و بالکنی که مابین، پایه و بدنه قرار دارد تشکیل شده. نمونه هایی از خط کوفی را بر روی این مناره تاریخی ، میتوانید مشاهده کنید.
پارک شهید سامی عبدالرحمن

پارک شهید سامی عبدالرحمن

این یکی از بزرگترین پارک ها در اربیل واقع در مقابل روتانا و دیوان هتل ها است. این در به مساحت 800 donums زمین طراحی و ساخته شده است در دو مرحله شد. خانه پارک بسیاری از امکانات بازدید کننده مانند رستوران، زمین بازی، زمین فوتبال و آهنگ در حال اجرا و بسیاری از مردم محلی می تواند در تعطیلات آخر هفته با پیک نیک با دوستان و خانواده در زمینه های گسترده ای یافت.

پارک شهربازی شانه در

پارک و شهربازی شانه در

پارکی جدید و بزرگ با یک گالری هنری کوچک غار مانند ، که یکی از پر بازدیدترین گالری های دنیاست و اولین گالری دائمی اربیل محسوب میشود. با رفتن به بام گالری میتوانید از نمای زیبی پارک لذت ببرید، و از مجسمه های سنگی حیوانات دیدن کنید.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *