تور هند-India Travel Tour


تور هند-India Travel Tour

آژانس آدک سفر پایا مجری تور هند(India Travel Tour) شما را به دیدن جاذبه های گردشگری هند دعوت میکند پس با ما همراه باشید.

جاذبه های توریستی هند

 

تاج محل

تاج محل مقبره مرمرین و باشکوهی است که در حاشیه جنوبی رودخانه یامونا در شهر آگرای هند واقع شده است. این مقبره سپید رنگ در سال 1632 و به دستور شاه جهان، امپراتور مغولی برای همسر عزیزش، ممتاز محل ساخته شد. مجموعه تاج محل از نظر بسیاری، بهترین مجموعه معماری مغولی است که با عنوان «گوهر هنر اسلامی در هند» و نمادی‌ شاخص از فرهنگ و تاریخ غنی این کشور شناخته می‌شود. البته محبوبیت و شهرت تاج محل فراتر از این هم می رود و به راحتی نامش را می توان در میان بهترین جاذبه های دنیا قرار داد.

مرداب‌های کِرالا

مرداب‌های کِرالا (Kerala)

شبکه های آبی کرالا که حالا به مرداب های کرالا در هند معروف شده اند، در واقع مجموعه ای از دریاچه ها، رودخانه ها، کانال های آب طبیعی و مرداب ها هستند که تا ۹۰۰ کیلومتر ادامه پیدا کرده اند. این شبکه شامل ۵ دریاچه ی بزرگ می شود که به واسطه ی کانال های آبی که تعدادی از آن ها طبیعی و تعدادی از آن ها ساخته ی انسان ها هستند، به هم مرتبط شده اند. این شبکه از آب ۳۸ رودخانه تغذیه می شود!

قصر دریاچه

هتل قصر دریاچه هند : شاید برای خیلی از شماها، این کاخ شناور در آب دریاچه پیچولا، یک کاخ معمولی بیش نباشد. اما این کاخ یکی از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری هند بوده، به طوری که سالانه میلیون ها گردشگر از سراسر جهان با تور هند خود از این کاخ دیدن می کند. این قصر دوست داشتنی در دریاچه منطقه جاگ نیواس، در شهر دهلی قرار دارد.

 

Virupaksha

معبد ویروپاکشا (Virupaksha)

یکی از مکان های پر بازدید و دیدنی در هند ، معبد ویروپاکشا ، یکی از قدیمی ترین معابد هند، می باشد که در شهر همپی واقع شده است. این معبد تاریخی و زیبا که از مهم ترین جاهای دیدنی هند محسوب می شود، در ابتدا یک عبادتگاه کوچک بوده است ، در دوران حکومت ویجایانگارا توسعه یافت و به یک مجتمع بزرگ تبدیل شد. در تاریخ کشور هند آمده است که این معبد با معماری خاص و ساخته شده در قرن هفتم بدون وقفه در حال کار بوده است.

Palolem

پالولِم (Palolem)

سواحل پالولم هند با آفتاب درخشان که از زیباترین جاهای دیدنی گوا محسوب شده و در جنوب این شهر قرار گرفته است به همراه امکانات تفریحی متعدد از جمله قایق سواری ، شنا کردن ، ماهیگیری ، پیاده روی و استراحت و حمام آفتاب گرفتن در پلاژهایی که به این کار اختصاص یافته اند ، از جمله دلایل شهرت این شهر می باشند که توریست های فراوانی را در هر سال از سراسر جهان به خود جذب می نمایند.

Kanha

پارک ملی کانها (Kanha)

پارک ملی کانها یکی از زیباترین حیات‌ وحش‌ها در آسیا و یکی از بهترین نقاط برای دیدن ببر در هند است. جنگل بامبو ، مراتع پوشیده از چمن و دره کانها از دیگر چشم‌ اندازهای زیبای این مکان است. در واقع این پارک یکی از بهترین جاذبه‌های هند است. پارک ملی کانها یکی از زیباترین ذخیره‌ گاهای حیات‌ وحش در آسیا است.

Harmandir Sahib

هارماندیر صاحب (Harmandir Sahib)

هارماندیر صاحب یا معبد طلایی Harmandir Sahib یکی از مقدس ترین زیارتگاه های سیک ها است که با ترکیبی از سبک هندو و اسلامی ساخته شده و مکان بسیار شگفت انگیز و زیباست و نه تنها مردم هند بلکه مردم سایر نقاط جهان با مذهبهای مختلف را مجذوب خود کرده است. این معبد طلایی زیبا  در امریتسار، پنجاب، هند واقع شده است.

Jaisalmer

جایسالمِر (Jaisalmer)

شهر جایسالمر هند یکی از قدیمی ترین شهر های هندوستان است که نام آن برگرفته از سنگ های زرد ماسه که در بیش تر عمارت ها به کار به شده که زیبایی و جلوه ای منحصر به فردی را به شهر بخشیده است.گردشگران شاید باورشان نشود اما این شهر در نگاه اول شاید کمی ترسناک به نظر برسد اما وقتی جلو تر می روید و از نزدیک مشاهده می کنید تازه زیبایی های این شهر خونمایی می کند.

Ajanta

غارهای آژانتا (Ajanta)

غارهای آژانتا آثار تاریخی حجاری شده درون سنگ و مربوط به قرن دوم پیش از میلاد هستند. غارهای باشکوه آژانتا حدود سال ۶۵۰ پیش از میلاد رها و تا سال ۱۸۱۹ فراموش شدند تا اینکه گروهی از شکارچیان انگلیسی به آنها برخورد کردند. انزوای این غارها زمینه‌ساز چنان شرایط محافظت شده‌ای شد که برخی از نقاشی‌های درون این غارها تا به امروز باقی مانده‌اند. نقاشی های دیواری محافظت شده نمایش دهنده‌ی همه چیز از میدان جنگ تا کشتی، خیابان‌های شهر و جنگل‌های پر از حیوانات پرتکاپو تا کوه‌های پوشیده از برف است.

Varanasi

واراناسی (Varanasi)

شهر باستانی واراناسی یکی از جالب‌ترین و، احتمالا، خاص‌ترین جاذبه‌ی هندوستان است. شهرت واراناسی نه تنها از معماری آن بلکه از تاریخ و نقش مهم آن در آیین هندو می‌آید.این شهر به همان اندازه برای هندوها اهمیت دارد که واتیکان برای کاتولیک‌ها و مکه برای مسلمانان. طبق افسانه‌ها، یکی از خدایان هندو به نام شیوا، حدود ۵ هزار سال پیش واراناسی را بنا نهاد. در فلسفه هندو، این شهر را «مرکز زمین» می‌دانند

 


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *