تور ورودی به ایران-Incoming tour to Iran


تور ورودی به ایران-Incoming tour to Iran

آداک سفر پایا مجری تورهای ورودی (Incoming Tour) آماده ارائه خدمات به گردشگران گرامی میباشد. درادامه نمونه ای از تورهای ورودی آداک سفر را شرح میدهیم.

روز اول
تهران ، پایتخت ایران با جمعیت بیش از 8 میلیون است. به محض رسیدن در فرودگاه با راهنما ملاقات می کنیم و درهتلی در فرودگاه استراحت می کنیم. (این قسمت برنامه به بستگی به ساعت پرواز دارد.) به سمت پیست اسکی دیزین حرکت میکنیم .

پیست اسکی دیزین
پیست اسکی دیزین

این پیست اولین پیست اسکی در ایران میباشد که از طرف فدراسیون جهانی اسکی مورد تائید براي برگزاري مسابقات رسمی شناخته شد و عنوان بین المللی به خود گرفت. رسمیت این پیست وابسته به امکانات ویژه و خاص است که شامل نکات فنی مانند ، شیب مسیر ، طول مسیر ، محل برگزاري مسابقات و امکانات رفاهی است.این مکان شامل:انواع پیست اسکی،تله کابین،تله سیژ،انواع تله اسکی،زمین تنیس،مسجد ،هتل و رستوران است. شب را در دیزین می گذرانیم.

روز دوم
پس از صبحانه به قم سفر می کنیم .در مسیر ، از برج آزادي که یکی از برجسته هاي ساخته شده در سال 1971 است بازدید می کنیم.

برج آزادی
برج آزادی

این بناي تاریخی حدود 45 متر ارتفاع دارد که به طور کامل از سنگ مرمر استفاده شده ، که زیر زمین آن موزه می باشد .در این مکان عکس گروهی توصیه می شود. شهر قم با حرم حضرت فاطمه معصومه دختر حضرت موسی کاظم است که توسط شیعه مقدس است.

حرم حضرت فاطمه معصومه
حرم حضرت فاطمه معصومه

سوغات معروف : سوهان یک تافی شکننده فارسی ، معروفیت دارد.به حرم حضرت فاطمه– معصومه می رویم. زنان باید با چادر وارد شوند. سپس به موزه صنایع دستی قم می رویم. سپس موزه با شکوه در خانه یزدان پناه متعلق به اواخر قاجار و پهلوي اولیه (با تقریبا 120 سال) قرار گرفته است را بازدید می کنیم. حالا وقت آزاد براي زیارت داریم .در قم شب را می گذرانیم.

روز سوم
امروز بعد از خوردن صبحانه ، سفر خود را به اصفهان آغاز می کنیم، جایی که براي فرش هاي زیبا و نقره کاري هاي جذاب شهرت دارد. در مسیر کاشان را می بینیم شامل باغ فین باغ، باغی تاریخی و سنتی ایرانی که در سال 2011 درمیراث جهانی یونسکو ثبت گردیده است.

خانه بروجردیه
خانه بروجردیه

خانه بروجردیه معروف و نمونه اي از معماري سنتی ایرانی است. سفر خود را به ابیانه ادامه میدهیم . سپس به صحراي مصر می رویم ،واسطه ایی واقع در بیابان مرکزي ایران است ( به زبان فارسی به نام دشت کویر شناخته می شود).

دریاچه خور
دریاچه خور

ابتدا به دریاچه ایی که یک سرزمین شور که با شکافهایی از نمک شکل گرفته است، بنام دریاچه خور می رویم .امیدوارم رویاهاي شیرین در هتل و در دل کویر داشته باشید.

روز چهارم
امروز کویر را با پوشش گیاهی متفاوت شامل درختان گز، درختان تاغ و قیچ بررسی خواهیم کرد جایکه محل اقامت حیواناتی مانند گرگ، شغال، کفتار، روباه شن و ماسه، گربه شن و ماسه ، مارمولک، آفتاب پرست، مار، عقرب زرد رنگ،عقاب می باشد. ما سرگرمی هاي لذت بخش زیادي داریم که می توانیم از آن ها استفاده کنیم مانند: شتر سواري ،موتورهايATV ، SUV هاي خارج از جاده، تپه هاي خیره کننده، آسمان فضایی و چشم انداز زیباي کویر. پس از ناهار و لذت بردن از کویر زیبا ، به اصفهان می رویم و شب آنجا می مانیم.

شتر سواري در کویر
شتر سواري در کویر

 

موتورسواری در کویر
موتورسواری در کویر

روز پنجم

امروز مکان هایی را خواهیم دید که از لحاظ گردشگري نقاط برتر ایران، مسحوب می شود .تور را از کاخ چهلستون شروع می کنیم، که به عنوان یک غرفه لذتبخش و سالن پذیرایی توسط شاه صفوي ساخته شده.

کاخ چهلستون
کاخ چهلستون

اگر به این معماري بزرگ اصفهان بروید، سنگهاي دوران صفوي طرفین قابل توجه مربع شکل نقش جهان، به عنوان یک میراث جهانی یونسکو با سایز 512M. طولانی / 163 متر مربع گسترده شده است. مسجد شاه (امام)، مسجد در یک سر و ورود به طرف کنار، توسط کاشی زیبا پیچیده گرفتار شده و ورودي مسجد است.می توانیم از غرفه بالاي کاخ عالی قاپو لذت ببریم .ما در اصفهان شب را میمانیم.

مسجد شاه
مسجد شاه(امام)

روز ششم
پس از صبحانه، قبل از خروج از اصفهان، نقاشی هاي رنگارنگ را در خلال و غنچه هاي کلیساي ونک، یکی از زیباترین کلیساهاي ایران که محلی از ارمنیان است، بازدید می کنیم. پس از آن به شیراز میرویم که به نام شهر شعر معروف است. در جاده ما به تخت جمشید و نپروپلیس می رویم تا یکی از بزرگترین سایت هاي باستان شناسی جهان را پیدا کنیم که به معناي “شهر ایرانی” است که این پیمان معروف در امپراطوري هخامنشیان بود حدود 550-330 متر مربع) بر روي یک پلت فرم بزرگ در پاي کوه هاي کوه الرحمت ساخته شده است .

کاخ آپادانا
کاخ آپادانا

 

کاخ سه در
کاخ سه در

تور از خرابه هاي عظیم، ساختمان هاي پرجمعیت مانند کاخ آپادانا و ترون هال را پوشش می دهد. بعد از نزدیکی ناگشست رست .(Necropolis (یکی از جاذبه هاي باستانی ترین امپراطوري امپراتوري .گروهی از رهایی هاي سنگ بزرگ باستانی را به صخره ها بریزید و مقبره هاي پادشاهان پرسیان را در هزاره اول قبل از میلاد حفظ کنید. پس از آن به پاسارگاد، یک شهر در ایران باستان، در نزدیکی شهر شیراز (در شهرستان پاسارگاد) و امروز یک سایت باستان شناسی و یکی از سایت هاي میراث جهانی یونسکو است .سپس به شیراز می رویم و شب آنجا میمانیم.

روز هفتم
تور از آرامگاه حافظ آغاز می شود، جایی که بدن ترین شاعر ایرانی با نفوذ ترین آن است .پس از آن ما به قلعه قرون وسطی قلعه کریم خان (کاخ) می رویم که به عنوان خشی از یک مجموعه در دوران سلطنت زندي ساخته شده است و به نام کریم خان نامگذاري شده و به عنوان محل زندگی اش زندگی می کند .در شکل آن شبیه یک قلعه قرون وسطایی و بازدید از مسجد وکیل است. سپس به بازار وکیل براي خرید سوغاتی و خرید در محل افسانه بروید .ما در شیراز شب میمانیم.

آرامگاه حافظ
آرامگاه حافظ

روز هشتم
امروز ما به دیدار باغ ارام می رویم که هر دو ساختمان و باغ در اواسط قرن سیزدهم توسط ایلخانات یا یکی از قوم اصلی قبایل قشقایی پارس ساخته شده است .ما به دیدار از مسجد ناصر المولک می رویم.

مسجد ناصرالمولک
مسجد ناصرالمولک

همانطور که خورشید صبح از طریق پنجره هاي شیشه اي رنگارنگ می شود، داخل آن به یک نفس کشیدن، سرزمین عجایب رنگی تبدیل می شود. ما به حرم علی ابن حمزه شامل گنبد شیرازي، خیره کننده آثار آینه ونیزي، پنجره هاي شیشه اي و یک درب چوبی پیچیده (ما داخل مسجد می شویم .(حالا ما در سرتاسر قرآن کریم و براي عکس گروهی متوقف شویم. ما براي رفتن به کیش به فرودگاه می رویم.

جزیره کیش
جزیره کیش

پس از ورود به کیش، این جزیره را که در ساحل جنوبی ایران در خلیج فارس واقع است، کشف می کنیم .با توجه به وضعیت منطقه تجارت آزاد، این جزیره به عنوان بهشت به عنوان مصرف کننده شناخته می شود، با مراکز متعدد، مراکز خرید، جاذبه هاي گردشگري و هتل هاي رفت و آمد مکرر .

کشتی یونانی
کشتی یونانی

پس از آن ما سفر خود را به بازدید از کشتی یونان کشتی تاریخی و معروف قدیمی در یکی از سواحل جزیره کیش استراحت .این در سال هاي اخیر جاذبه توریستی بزرگی شده است .اکنون وقت آزاد براي رفتن به ساحل دریایی وجود دارد .شب در هتل استراحت می کنیم.

روز نهم
امروزه ما می توانیم شهر باستانی هاریه را ببینیم که ویرانه ها توده هاي خمپاره اي و ساختمان هاي سنگی را در ناحیه 3 تا 1 کیلومتر نشان می دهد .این سازه ها از سنگ هاي سنگی ساخته شده اند و برخی از لایه هاي گچ بر روي دیواره ها ساخته شده اند .بعضی از سازه هایی که بارها آنها را بارگذاري می کردند، شامل بسیاري از طبقه ها بودند .سپس ما به ساحل مارجان می رویم و می توانید براي خرید در مراکز خرید شگفت انگیز بروید .اکنون می توانیم بازدید Grand Pier Prairieیک ساختار عظیم است حدود 450 متر طول و 18 متر عرض دارد (در انتهاي ساحل شما نصف کیلومتر در خلیج فارس قرار دارد .(اسکله نیز کاملا سازگار با محیط زیست است .این تاثیرات منفی بر اکوسیستم جزیره به خصوص در صخره هاي مرجانی آسیب پذیر نیست Pier Grand. در فاصلهی چند کیلومتري از مراکز خرید مشهور کیش مانند زهره و زیتون قرار گرفته و از زمان ما لذت میبرد .با رویاهاي شیرین ، شب را سپري می کنیم.

روز دهم
امروز ما از شهر زیرزمینی شهر کریز بازدید می کنیم که بیش از 2500 سال دارد و در حال حاضر به یک شهر زیرزمینی در عمق 16 متري زیر سطح، با مساحت بیش از 10000 متر مربع تبدیل شده است.

شهر زیر زمینی کاریز
شهر زیر زمینی کاریز

سپس به بازدید از مخزن تاریخی این مخزن شامل 2 گنبد و 5 کانال می باشد .معماري آن با معماري کلاسیک یزد مشابه است .کانال ها براي خنک سازي داخل مخزن مورد استفاده قرار گرفتند .سوراخ هاي کوچک براي متعادل کردن هوا وجود دارد. اکنون وقت آن است که یک پرواز داخلی به مشهد ببریم .بعد از رسیدن به مجتمع حرم امام رضا (ع) که به نام حرم رضوي شناخته می شود، به مرکز شهر می آید و به چندین بازدید کننده نیاز دارد تا به سادگی از محدوده شکوه و عظمت خود برخوردار باشد. با هفت حیاط وسیع و مساحت تقریبا 600000 متر مربع .غیر مسلمانان مجاز به درجات مقدس نیستند و تنها تلفن هاي دوربین اجازه دارند .سپس براي خرید بعضی از سوغاتی مانند زعفران به بازار بزرگ بروید .شب در آنجا می مانیم.

صحن جمهوری اسلامی حرم امام رضا
صحن جمهوری اسلامی حرم امام رضا

روز یازدهم
بعد از صبحانه ما به آرامگاه نادر شاه افشار می رویم که بنیانگذار سلسله افشاري است که به عنوان یکی از قدرتمندترین سلسله هاي ایرانی شناخته می شود. بعضی از مورخان نادر شاه را بعنوان دومین اسکندر یا ناپلئون ایرانی معرفی کرده اند. آرامگاه او در یک باغ زیبا واقع شده است .سپس به پارك بزرگ مینیاتور بروید، نمایندگی از آثار تاریخی ایران، در مشهد افتتاح شد .پارك یک مجموعه فوق العاده از ساختمان هاي تاریخی و مکان هاي تاریخی ایران است که در ناحیه 20 هکتار قرار دارند. سپس به ترغابه، یک مجتمع نزدیکی مشهد، در فاصله 35 تا 40 دقیقه از مشهد راه می یابیم و از زمان ما لذت می بریم .ما در مشهد می مانیم.

آرامگاه نادر شاه افشار
آرامگاه نادر شاه افشار

روز دوازدهم
پس از صبحانه، به امام رضا (ع) می رویم .پس از آن ما به ایستگاه راه آهن می رویم و به تهران می رویم .اکنون ما از قدیمی ترین آثار تاریخی در تهران دیدن می کنیم: کاخ گلستان (شامل ایوان تخت مرمر و تالار آینه) که ادغام موفقیت آمیز یا پیش از فارس و معماري با تأثیرات غرب را شامل می شود و متعلق به گروهی از ساختمان هاي سلطنتی است که بعدها در دیوارهاي خشتی ارگ (ارگ) تاریخی تهران قرار داشتند.) با توجه به زمان پرواز بین المللی، این قسمت از برنامه سفر تغییر خواهد کرد :پس از دیدن طبیعت (Tabiat (پل بزرگترین راه عبور عابر پیاده است ساخته شده است. پل 270 متر (890 فوت) دو پارك عمومی Taleghani پارك و Abo پارك آداش – با عبور از بزرگراه مدرس، یکی از بزرگراه هاي اصلی در شمال تهران است. اکنون می توانیم از برج میلاد که به عنوان برج تهران شناخته می شود نیز بازدید کنیم.

کاخ گلستان
کاخ گلستان

تورهای ورودی آداک سفر

ردیف نام تور نوع تور آیتینری سفر تعداد روز سفر محل اقامت نوع وسیله نقلیه تعداد مسافر خدمات تور
1 تهران شهرگردی بام تهران و تله کابین/بازدید از دریاچه/سه برج/توچال و پیست اسکی یک روزه هتل چهار ستاره اتوبوس VIP 20 صبحانه 4،ناهار4،میان وعده 4،شام 4،لیدر و ترانسفر فرودگاهی و گشت شهری، سیم کارت
2 قم شهرگردی زیارت بارگاه حضرت معصومه/بازدید موزه حرم/بازار سنتی فرش قم/مسجد جامع یک روزه هتل چهار ستاره اتوبوس VIP 20 صبحانه 4،ناهار4،میان وعده 4،شام 4،لیدر و گشت شهری ، سیم کارت
3 اصفهان شهرگردی میدان نقش جهان،کاخ عالی قاپو و بازار اصفهان/پل خواجو و سی و سه پل/موزه موسیقی، کلیسای وانک/مسجد جامع دو روزه هتل چهار ستاره اتوبوس VIP 20 صبحانه 4،ناهار4،میان وعده 4،شام 4،لیدر و گشت شهری ، سیم کارت
4 شیراز شهرگردی ارگ کریمخان،مسجد وکیل،مسجد نصیرالملک/تخت جمشید،پاسارگاد،نقش رستم/آرامگاه حافظ،سعدی،باغ ارم/بازار وکیل و خانه قوام دو روزه هتل چهار ستاره اتوبوس VIP و هواپیما 20 صبحانه 4،ناهار4،میان وعده 4،شام 4،لیدر و ترانسفر فرودگاهی و گشت شهری، سیم کارت
5 کیش شهرگردی پاساژهای پردیس و بازار سنتی کیش/بازدید قلعه پرتقالی ها/درختان انجیر معابد/کشتی یونانی وساحل و بازدید از اسکله دو روزه هتل چهار ستاره اتوبوس VIP و هواپیما 20 پرواز داخلی، دو شب اقامت تهران، صبحانه
4 ،ناهار 4 ،میان وعده 4 ،شام 4 ،لیدر و
سیم کارت
6 مشهد شهرگردی زیارت حرم مطهر امام رضا/آرامگاه نادر و فردوسی/بازار رضا و زیست خاور/کوه سنگی ، طرقبه یا شاندیز دو روزه هتل چهار ستاره اتوبوس VIP 20 پرواز داخلی، دو شب اقامت تهران، صبحانه
4 ،ناهار 4 ،میان وعده 4 ،شام 4 ،لیدر و
سیم کارت

 


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *