ویزای رایگان ترانزیتی ایران اجرا می‌شود


ویزای رایگان ترانزیتی ایران اجرا می‌شود

علی اصغر مونسان، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از طراحی روادید رایگان ایران با اعتبار ۷۲ ساعته برای گردشگران ترانزیتی با همکاری وزارت امور خارجه خبر داد.

معاون رئیس‌جمهور از افزایش لغو روادید با کشورهای هدف خبر داد و اظهار کرد: این طرح با همکاری وزارت خارجه انجام خواهد شد که در نخستین فاز به صورت یک‌طرفه با عمان اجراء شده است. قطعا با لغو روادید ایران برای عمانی‌ها به تعداد گردشگران سلامت اضافه خواهد شد.

مونسان در ادامه صحبت های خود گفت: با بانک گردشگریجهت تخصیص ۸۵۰ میلیارد تومان اعتبار به منظور حمایت از گردشگری توافقات صورت گرفته است و ۷۵۰ میلیارد تومان این اعتبار به صورت کارت های سفر در خدمت مردم قرار خواهد گرفت که البته در ازای پول نقد به مردم داده نمی شود چون منجر به رشد نقدینگی و هدررفت پول می گردد. ۱۰۰ میلیارد تومان باقیمانده از این اعتبار را به صورت وام به دفاتر خدمات گردشگری و هتل‌ها پرداخت می گردد.

مونسان سپس به افزایش حجم تبلیغات گردشگری در رادیو و تلویزیون اشاره کرد و افزود: این رسانه بسیاری از تبلیغات مرتبط با گردشگری را رایگان پخش می‌کند. فعالان این حوزه نیز می‌توانند از تخفیف‌هایی که صداوسیما برای محصولات گردشگری قائل شده، استفاده کنند و درصد فروش بدهند.

معاون رئیس‌جمهور در ادامه سخنانش به آمار گردشگری ورودی اشاره کرد و گفت: در پنج ماهه نخست امسال تعداد گردشگران خارجی که به ایران سفر کرده‌اند، سه میلیون و ۱۴۰ هزار نفر بوده که این تعداد در مدت‌زمان مشابه سال گذشته دو میلیون و ۱۵۹ هزار نفر بوده است که رشدی در حدود ۴۵ درصد را تجربه کرده است.

او ادامه داد: برای رشد گردشگری لازم است زیرساخت‌های بیشتری ایجاد و تبلیغات گسترده‌تری انجام شود. اگرچه در این حوزه به لحاظ بودجه‌ای در مضیقه هستیم و اعتبارات موجود کفاف نمی‌دهد اما اندک کارهایی که شده از جمله حضور در نمایشگاه‌های خارجی با توجه به هزینه‌های ارزی که بسیار تحت تاثیر قرار داده، همچنان حفظ شده و هیچ یک از این برنامه‌ها حذف نشده است.اشتراک گذاری این مطلب


دیدگاهتان را بنویسید